02145323 02191004043

راهنمای سفر از ازمیر به سایر شهرهای ترکیه

تورهای ويژه سپهران سیر
تورهای ويژه سپهران سیر
تورهای ويژه سپهران سیر
تورهای ويژه سپهران سیر
تورهای ويژه سپهران سیر
تورهای ويژه سپهران سیر
تورهای ويژه سپهران سیر
تورهای ويژه سپهران سیر
تورهای ويژه سپهران سیر
تورهای ويژه سپهران سیر
مجله گردشگری سپهران 28 مهر ، 1401 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

ازمیر که قبلاً با نام Smyrna شناخته می شد، یکی از بهترین مقاصد گردشگری ترکیه است. این شهر سومین شهر پرجمعیت ترکیه است که تاریخچه ‌ای غنی از دوران نوسنگی دارد.
ازمیر در زمان های گذشته تا به امروز به دلیل منطقه ی تجاری از اهمیت زیادی برخوردار بوده است. آثار غنی و جاذبه های باقیمانده در این شهر نشانی از تنوع فرهنگی آن است.
این روزها دیگر ازمیر به اندازه ی سابق چند فرهنگی نیست، اما هنوز هم اقوام مختلفی در کنار هم زندگی می کنند. سفر به ازمیر می تواند بسیار جذاب باشد.
شهر ازمیر به تنهایی یک شهر گردشگری بی نظیر است در این شهر تعدادی از بازارهای محلی، موزه های تاریخی، سواحل زیبا و تفریحات آبی وجود دارد. در این مطلب راهنمای سفر از ازمیر به سایر شهرهای ترکیه را بررسی می‌کنیم.

نقشه ازمیر ترکیه

نقشه ازمیر ترکیه

چگونه به ازمیر برویم؟

اگر قصد سفر به شهر ازمیر ترکیه را دارید، باید به شما بگوییم در برخی موارد از ایران پرواز مستقیمی به ازمیر وجود ندارد. شما می بایست توقفی کوتاه در استانبول داشته باشید و سپس وارد فرودگاه عدنان مِندِرِس (Adnan Menderes) در ۱۶ کیلومتری جنوب ازمیر شوید. فاصله فرودگاه ازمیر تا مرکز شهر تنها 20 کیلوکتر می باشد، برای دسترسی به مرکز شهر ازمیر می توانید از شاتل های فرودگاه عدنان ازمیر استفاده کنید، اتوبوس هایی به نام هاواش (HAVAŞ) شما را از فرودگاه به مرکز شهر ازمیر می‌ برند.
کرایه استفاده از این اتوبوس ها تا مرکز شهر 10 لیر برای هر نفر می باشد، مسیر این اتوبوس ها تا شمال ازمیر و ترسانه نیز ادامه دارد.
اتوبوس های دیگری با نام اِشوت (ESHOT) به مردم خدمات رسانی می کنند، این اتوبوس ها ارزان تر از اتوبوس های هاواش هستند کرایه ی استفاده از اتوبوس های اشوت برای هر نفر 5 لیر می باشد.

چگونه از ازمیر به شهرهای دیگر ترکیه سفر کنیم؟

اگر قصد دارید از ازمیر به شهر های دیگر ترکیه مانند، استانبول، آنتالیا، بدروم، آنکارا سفر کنید ما روش های رفتن به شهر های مختلف از ازمیر را پیش روی شما قرار می دهیم.

  • سفر با قطار 

شهر ازمیر دارای دو ایستگاه راه آهن است، یکی باسمانه در مرکز شهر که قطار های محلی و مترو را سرویس دهی می کند و دیگری ایستگاه آلسانجاک در شمال شهر ازمیر که به قطارهای بین شهری و ایزبان سرویس دهی می کند.
این قطار ها بین شهر های آنکارا، دنیزلی و اسپارتا مسیر مستقیم دارند. اما برای سفر به ازمیر از استانبول باید در میان راه از کشتی‌ های باندیرما استفاده کنید.

  • سفر با کشتی

برای استفاده از کشتی برای رفت و آمد بین شهر ها آخر هر هفته می‌ توان سفر با کشتی از استانبول به ازمیر و بلعکس را انجام داد. 
کلیه ی کشتی های مسافر بری در ترمینال کشتی آلسانجاک قرار دارد، این ترمینال در ۲ کیلومتری مرکز شهر ازمیر واقع شده است. فاصله استانبول تا ازمیر با کشتی ۲۵ دقیقه می باشد.

  • سفر با اتوبوس

پایانه های اتوبوسرانی در شهر ازمیر در شمال این شهر قرار دارد، اتوبوس های بسیاری از شهر های مختلف ترکیه وارد این پایانه می شوند.
پایانه ی اتوبوسرانی ازمیر بسیار بزرگ و مجهز است، و دارای امکاناتی نظیر غذا، نوشیدنی، کافی نت، صرافی می باشد. یکی از راحت ترین و بهترین روش های رفتن از ازمیر به استانبول استفاده از این اتوبوس ها می باشد.
شما می توانید بعد از 9 ساعت با اتوبوس از ازمیر خود را استانبول برسانید، در طول راه از شما با آب و غذاهای متنوع پذیرایی می شود. کرایه اتوبوس از استانبول به ازمیر نفری ۵۰ لیر می باشد.

نحوه استفاده از حمل و نقل عمومی در ازمیر

برای استفاده از حمل و نقل عمومی در ازمیر باید بلیط و یا کارت الکترونیکی  Izmirim و Bilet35 که یک بلیت کاغذی یکبار مصرف و قابل استفاده برای 3، 5 و 10 سفر است، را تهیه کنید.
می توانید کارت های الکترونیک خود را در ایستگاه فرودگاه ها و ایستگاه های اتوبوسرانی به صورت 24 ساعته شارژ کنید.

بهترین زمان برای بازدید از ازمیر

ازمیر در سواحل دریای اژه ترکیه واقع شده است و به خاطر آب های بی نظیر و هوای خارق العاده اش معروف است. آب و هوای ازمیر با زمستان های معتدل و در تابستان دمای هوا نسبتا گرم است. 
اگر گرمای هوا شما را اذیت می کند، بهترین زمان برای سفر به ازمیر اوایل پاییز است. میانگین دما در ازمیر 18 درجه سانتی گراد است.
گرم ترین زمان برای سفر به ازمیر در تیر ماه است که میانگین دمای آن 33 درجه سانتیگراد می شود، در طول سال، جشنواره ها و رویدادهای زیادی مانند روزهای بین المللی تئاتر در ازمیر برگزار می شود.
جشنواره فناوری 18 ژانویه، جشنواره نرگس 26 ژانویه، کارناوالیسم 28 فوریه، کارناوال جوانان ازمیر 25 ژوئن از جمله جشنواره های هستند که هر ساله در شعر ازمیر ترکیه برگزار می شوند.

بهترین جاهای دیدنی در ازمیر

ازمیر دارای جاهای دیدنی بسیار جذابی و غنی است، که در زیر به چند مورد از بهترین جاذبه های دیدنی این شهر اشاره می کنیم.

افسوس

افسوس یک شهر باستانی باورنکردنی است که حدود 1 ساعت با ماشین از ازمیر فاصله دارد. در این شهر باستانی به جا مانده بقایای شگفت ‌انگیز یک شهر بزرگ برای شما نمایان می شود. شما می توانید با تور ازمیر و تور ازمیر نوروز به این شهر سفر کنید و از جاذبه های آن بازدید کنید.

میدان کوناک و برج ساعت در ازمیر

تصاویری از شهر ازمیر ترکیه

میدان کوناک و برج ساعت

اولین توقف شما در ازمیر باید میدان کوناک واقع در مرکز شهر باشد. در اینجا یک برج ساعت زیبا را خواهید دید، که هدیه امپراتور آلمان ویلهلم دوم به عبدالحمیت دوم پادشاه عثمانی و نمادی از شهر است. 
در وسط میدان کوناک یک برج ساعت زیبا قرار دارد. این برج ساعت که در سال 1906 ساخته شده است، بهترین و جذاب ترین مکان دیدنی ازمیر است و مهر رسمی شهر نیز بر روی آن دیده می شود.
میدان کوناک و برج ساعت یک مکان خوب برای شروع بازدید از ازمیر هستند، و یک مرکز حمل و نقل در مرکز شهر ازمیر با دسترسی آسان به مترو، تراموا و کشتی است.

بازار کمرالتی 

از میدان کوناک به سمت بازار معروفی به نام کمرالتی بروید. در این بازار می توانید انواع غرفه های کوچک فروش سبزی‌ های خشک، انواع غذاهای سنتی ترکی، چای‌ های محلی،  ادویه ‌های رنگارنگ، پوشاک، بدلیجات و لوازم مورد نیاز آشپزخانه را پیدا کنید.

هزینه سفر به ازمیر ترکیه

تورهای مسافرتی ازمیر معمولا بین 6 تا هفت روز هستند. هزینه سفر به ازمیر ترکیه بسته به نوع کلاس پروازی، قیمت بلیط پرواز ایرانی و خارجی، قیمت هتل شما می تواند متغییر باشد. همچنین مدت زمانی که قصد اقامت در ازمیر را دارید و فصلی که برای سفر انتخاب می کنید نیز می تواند بر روی هزینه های شما تاثیر گذار باشند.علاوه بر این موارد نرخ تورم می تواند هزینه های تورهای مسافرتی را نیز دستخوش تغییرات کند. 
به صورت کلی می توان گفت که قیمت شروع تورهای ازمیر از 7 میلیون تومان می باشد، شما همچنین می توانید علاوه بر سفر هوایی سفر خود را از طریق زمینی و از طریق شهر وان نیز انجام دهید و هزینه های سفر خود را کاهش دهید.
لیکن تورهای مسافرتی ازمیر اغلب به صورت هوایی ارائه می شوند، و این تورها خدماتی همچون  بیمه ی مسافرتی، لیدر دو زبانه، ترانسفر فرودگاهی، بلیط هواپیما و رزرو هتل را برای مسافران انجام می دهند.

فاصله ازمیر تا دیگر شهرهای ترکیه

برای اینکه بتوانید از ازمیر به شهرهای دیگر ترکیه سفر کنید، باید فاصله ی بین ازمیر و شهرهای دیگر را بدانید تا بتوانید راحت تر برنامه ریزی کنید.

فاصله ازمیر تا استانبول

چگونه از استانبول به ازمیر برویم ؟ اگر می خواهید سفر زمینی از استانبول به ازمیر و بلعکس داشته باشید، باید بگوییم فاصله بین این دو شهر 505 کیلومتر زمینی و 375 کیلومترهوایی می باشد.
برای رفتن از ازمیر به استانبول از طریق هوایی می توانید از فرودگاه عدنان ازمیر اقدام کنید، روزانه پروازهای مستقیم زیادی از فرودگاه ازمیر به استانبول وجود دارد، مدت زمان فاصله ی هوایی ازمیر تا استانبول 70 دقیقه می باشد.
سفر زمینی با اتوبوس از ازمیر به استانبول نیز بین هفت تا نه ساعت طول می کشد و توقف های متعددی در طول مسیر انجام می شود. شما همچنین می توانید تور استانبول و تور استانبول نوروز را تهیه کنید.

فاصله ازمیر تا بدروم

بدروم یکی از شهرهای ساحلی در ترکیه است، و گردشگران بسیاری هرساله برای بازدید از این شهر زیبا و دیدن آثار تاریخی آن به بدروم سفر می کنند.

فاصله بدروم تا ازمیر 234 کیلومتر معادل 2 ساعت بیست و سه دقیقه می باشد. ازمیر فاصله ی نسبتا کمی با شهرهای بدروم، مارماریس، کوش آداسی دارد. اگر می خواهید از ازمیر به بدروم بروید، تنها کافیست از طریق هوایی از فرودگاه ازمیر به فرودگاه میلاس بدروم سفر کنید. در بدروم می توانید خرید های بسیار خوب با قیمت های مناسبی را انجام دهید.

فاصله ازمیر تا آلانیا

یکی دیگر از شهرهایی که می توانید از ازمیر به آن سفر کنید شهر آلانیا است. این شهر یکی از شهر های توریستی در حدود 100 کیلومتری شرق آنتالیا در شبه جزیره ای بین دریای مدیترانه در جنوب و کوه های توروس در شمال واقع شده است.

این شهر یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در ترکیه است، از شهر ازمیر تا آلانیا 592 کیلوکتر فاصله است. برا رفتن از ازمیر به آلانیا از طریق هوایی می توانید در مدت زمان یک ساعت خود را به این شهر برسانید.

اگر بخواهید با خودروی شخصی از ازمیر به آلانیا بروید، مدت زمان سفر شما 6 ساعت و 11 دقیقه خواهد بود. لازم به ذکر است، ممکن است در برخی مواقع پرواز مستقیم از ازمیر به فرودگاه قاضی پاشا در شهر آلانیا وجود نداشته باشد، بنابراین قبل از سفر پرواز ها را چک کنید.

سخن آخر

ازمیر سومین شهر پرجمعیت ترکیه است که تاریخچه ‌ای غنی از دوران نوسنگی دارد. این شهر از گذشته تا به امروز به دلیل منطقه تجاری از اهمیت زیادی برخوردار بوده است.

آب و هوای ازمیر دارای آب و هوایی مدیترانه ای با زمستان های معتدل و تابستان های نسبتا گرم است. این شهر دارای جاذبه های دیدنی بسیار جذابی از جمله میدان کوناک و برج ساعت و شهر تاریخی افسوس می باشد.

شما می توانید علاوه بر بازدید از شهر ازمیر به شهر های دیگر ترکیه نیز سفر کنید، ازمیر به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد به شهر هایی همچون بدروم، مارماریس، کوش آداسی نزدیک می باشد.

گردشگران می توانید از طریق هواپیما، کشتی، قطار و اتوبوس خود را از ازمیر به سایر شهر های ترکیه برسانند و از به گشت و گذار در دیگر شهر های ترکیه بپردازند.

در این مقاله ما به بررسی فاصله ازمیر با شهرهای مختلف پرداخته ایم ، تا شما بتوانید برای سفرهای خود برنامه ریزی های بهتری داشته باشید.

اگر قصد سفر به ترکیه را دارید، می توانید برای رزرو پکیج تور ترکیه با قیمت مناسب از طریق تماس با آژانس هواپیمایی سپهران سیر باستان اقدام کنید. در ایام نوروز نیز می توانید قیمت تور ترکیه نوروز را بررسی کنید.

سوالات متداول درباره ی راهنمای سفر ازمیر به سایر شهرهای ترکیه

بهترین زمان برای سفر به ازمیر چه زمانی است؟

ازمیر دارای آب و هوایی معتدل است، به همین خاطر هر فصلی از سال می توانید به ازمیر سفر کنید.

فاصله ی ازمیر تا استانبول چقدر است؟

فاصله هوایی ازمیر تا استانبول 375 کیلومتر و مدت زمان آن 70 دقیقه می باشد.


درباره ترکیه بیشتر بخوانید:

 از فرودگاه ازمیر چگونه به کوش آداسی برویم؟

 هزینه های سفر به کوش آداسی

مارماریس یا کوش آداسی به کدامیک برویم؟

مقالات پربازدید
6Ldba1kbAAAAAFW1hzLdX0ZfQIJlcvA7ZhgN2PFC