02145323 02191004043

تور هند

تور هند؛ ارزان‌ترین تور آسیای شرقی

قیمت تور هند، با احتساب هزینه‌ی حداکثر 500 دلاری که در آن هزینه می‌کنید، باز هم آنقدر پایین است که بتوان آن را ارزان‌ترین تور آسیای شرقی دانست. البته این به معنای پایین بودن کیفیت تور هند نیست، بلکه پکیج‌های مسافرتی هند به دلیل نحوه‌ی برگزاری آن‌ها ارزان هستند. با این حال قیمت همه تورهای هند هم پایین نیست. ما پکیج‌های سفری متنوعی به مقصد شهرها مختلف هندوستان داریم که با توجه به هدف و بودجه‌ی شما برای سفر به شبه‌جزیره برنامه ریزی شده‌اند.

آشنایی با فرهنگ، تاریخ و طبیعت هند در تور مثلث طلایی

تور مثلث طلایی هند به صورت گروهی و با پرواز ایرانی ماهان انجام می‌شود. همین موضوع هم دلیل هزینه‌ی پایین این پکیج مسافرتی است. با این حال قیمت کم تور مثلث طلایی تنها دلیل تعداد زیاد تقاضا برای رزرو این پکیج مسافرتی نیست. بلکه با رزرو این تور می‌توانید همراه با ما از مهم‌ترین جاذبه‌های سه شهر مهم هند یعنی دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید. در بخشی از سفر نیز به بازارهای سنتی و مدرن هند می‌رویم و سوغاتی‌های خوراکی نظیر ادویه و ساری را خریداری می‌کنیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از جزئیات برگزاری این پکیج مسافرتی می‌توانید به صفحه‌ی تور مثلث طلایی هند مراجعه کنید.

سفری اجباری به شهر بمبئی در تور لوکس گوا

طبیعت زیبا و سواحل آرام گوا، این شهر ساحلی را به یک مقصد مناسب برای تفریح و استراحت تبدیل کرده است. گوا قدمت زیادی هم دارد و به همین دلیل بناهای تاریخی، بخشی از جاذبه‌های این شهر به حساب می‌آیند. با وجود تمامی ویژگی‌های مثبت گوا، چالش‌های زیادی برای سفر به شهر مذکور وجود دارد که مهم‌ترین آن پروازهای مسیر است؛ زیرا هیچ پرواز مستقیمی از تهران به گوا برگزار نمی‌شود. پس برای سفر باید ابتدا به بمبئی بروید و سپس از بمبئی یک پرواز داخلی به گوا داشته باشید. در برخی مواقع شاید برای جا نماندن از پرواز بازگشت به تهران شاید مجبور شوید حداقل یک شب را در بمبئی بگذرانید.
بهترین زمان برای سفر به گوا
دمای هوا در گوا معمولا بین 21 تا 37 درجه‌ی سانتیگراد متغیر است. هوای گوا در اغلب سال بارانی می‌باشد. با توجه به این موضوع در بهار و تابستان گردشگران به ندرت می‌توانند از تفریحات ساحلی استفاده کنند. به همین دلیل اغلب اوقات تور گوا نوروز با استقبال کم‌تری نسبت به سایر فصول مواجه می‌شود. اما با آغاز فصل پاییز خصوصا از اواسط آبان تا شروع فروردین از شدت و میزان بارش‌ها کاسته شده و مسافرین بیشتری به گوا شهر سفر می‌کنند. زیرا در این فصول می‌توان از از تمامی تفریحات گوا به راحتی استفاده کرد. در نتیجه فصول پاییز و زمستان را می‌توان بهترین زمان سفر به گوا معرفی کرد.
رزرو تور گوا در ایام برگزاری فستیوال‌ها و جشن‌ها
با رزرو تور گوا در زمان مناسب، امکان شرکت در حداقل یکی از فستیوال‌های گوا برای شما وجود دارد. این رویدادها به صورت سالانه برگزار شده و اکثرا رنگ و بویی شاد دارند. در جدول زیر برخی از فستیوال‌های مهم را به همراه توضیحات و تاریخ حدودی برای شما آورده‌ایم.

بهترین زمان برای سفر به گوا

دمای هوا در گوا معمولا بین 21 تا 37 درجه‌ی سانتیگراد متغیر است. هوای گوا در اغلب سال بارانی می‌باشد. با توجه به این موضوع در بهار و تابستان گردشگران به ندرت می‌توانند از تفریحات ساحلی استفاده کنند. به همین دلیل اغلب اوقات تور گوا نوروز با استقبال کم‌تری نسبت به سایر فصول مواجه می‌شود. اما با آغاز فصل پاییز خصوصا از اواسط آبان تا شروع فروردین از شدت و میزان بارش‌ها کاسته شده و مسافرین بیشتری به گوا شهر سفر می‌کنند. زیرا در این فصول می‌توان از از تمامی تفریحات گوا به راحتی استفاده کرد. در نتیجه فصول پاییز و زمستان را می‌توان بهترین زمان سفر به گوا معرفی کرد.
رزرو تور گوا در ایام برگزاری فستیوال‌ها و جشن‌ها
با رزرو تور گوا در زمان مناسب، امکان شرکت در حداقل یکی از فستیوال‌های گوا برای شما وجود دارد. این رویدادها به صورت سالانه برگزار شده و اکثرا رنگ و بویی شاد دارند. در جدول زیر برخی از فستیوال‌های مهم را به همراه توضیحات و تاریخ حدودی برای شما آورده‌ایم.

کدامیک از تورهای هند را انتخاب کنیم؟

پیشنهاد می‌کنیم ، پیش از انتخاب پکیج مدنظر خود با مشاوران سفر سپهران سیر باستان تماس بگیرید. به‌این‌ترتیب بر اساس بودجه، شرایط، نیازها و انتظارات‌تان از این سفر، مناسب‌ترین پکیج مسافرتی به شما توصیه می‌شود. البته شما می‌توانید بر اساس جدول زیر  و مشخصات هر یک از تورها، پکیج مدنظرتان را رزرو کنید.

نحوه برگزاری بودجه سبک سفر درجه سختی پکیج
گروهی ارزان سیاحت زیاد مثلث طلایی
گروهی اقتصادی سیاحت و استراحت متوسط دهلی، آگرا و گوا
انفرادی لوکس استراحت و تفریح بسیار کم گوا
انفرادی اقتصادی استراحت کم گوا بمبئی

ویزای هند؟! کار سختی در پیش ندارید!

شما باید حداقل دو هفته قبل از تاریخ سفرتان، اسکن صفحه اول پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار را به همراه مدارک زیر به کارشناسان تور سپهران سیر باستان ارائه دهید. پس از ارائه مدارک فرایند اخذ ویزای توریستی هند آغاز می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای هند:

اسکن پشت و روی کارت ملی
اسکن تمامی صفحات شناسنامه
اسکن عکس 5*5
اسکن فرم تکمیل شده ویزای هند (این فرم توسط کارشناسان سپهران سیر باستانبرای شما ارسال خواهد شد.)


“نگران نباشید، بیش از نود درصد درخواست‌های ویزای هند مورد پذیرفته می‌شوند.”

ظرف حداکثر 24 ساعت بعد از ارائه مدارک، برای شما وقت انگشت نگاری در یکی از دفاتر سفارت هند در تهران، مشهد و اصفهان (براساس محل سکونت‌تان) گرفته می‌شود. در روز مراجعه به مرکز انگشت‌نگاری باید اصل مدارک را همراه‌تان داشته باشید.
پاییز و زمستان، فصول رویایی برای سفر به هند
آب‌وهوای هند در پاییز و زمستان گرم و شرجی نیست. در این فصول میزان باران‌های موسمی کاهش می‌یابد و امکان گشت و گذار برای مسافران وجود دارد. با وجود چنین شرایطی به طبع تعداد متقاضیان سفر به هند افزایش بیشتر می‌شود. با افزایش تعداد متقاضیان در این بازه‌ی 6 ماهه، قیمت‌ها نسبت به نیمه‌ی ابتدایی سال حتی تا یک و نیم برابر بالاتر می‌رود. در نتیجه می‌توان گفت که پاییز و زمستان از نظر گشت و گذار بهترین زمان برای رزرو تور هند به شمار می‌روند. اما برای صرفه‌جویی در خرج و مخارج، این دو فصل از سال، گزینه‌های ایده‌آل برای سفر نیستند.
چگونه می‌توان تور هند را ارزان‌تر رزرو کرد؟
بر خلاف تصور گردشگران در بهار و تابستان همیشه هم پکیج‌های ارزان هند ارائه نمی‌شود و فقط در برخی از هفته‌ها یا ماه‌های این فصول آفرهای ویژه ارائه می‌شود. در نتیجه باید برای رزرو تور هند با قیمت ارزان باید از فروردین تا اوایل آبان گوش به زنگ باشید.
تور هند از شیراز، مشهد و سایر شهرها یا از تهران؟
امکان رزرو تور هند از مشهد یا شیراز با پروازهای سه ایرلاین ایرعربیا، قطر ایرویز و امارات ایرویز وجود دارد. پیشنهاد می‌شود فقط در صورتی که پروازهای ایرعربیا از مبداهای شیراز و مشهد به شهرهای هند برقرار بود، تور هند را از دو شهر مذکور رزرو کنید. در غیر این صورت، میزان افزایش هزینه‌ها و مدت زمان توقف در مسیر آنقدر زیاد است که راه دیگری جز انتخاب تهران به عنوان مبدا پروازتان نخواهید داشت.
همه‌ی هتل‌های هند برای اقامت مناسب نیستند!
هتل‌های هند کیفیت مورد انتظار شما را ندارند. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم فقط هتل‌های 5 ستاره را برای اقامت انتخاب کنید. البته این موضوع فقط برای هتل‌های شهرهای بمبئی، دهلی، آگرا و جیپور صدق می‌کند؛ زیرا کیفیت هتل‌ها در گوا نسبت به سایر شهرهای مذکور بالاتر است. برای اقامت در این شهر می‌توانید حتی هتل‌های 4 یا 3 ستاره را با خیال راحت رزرو کنید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب هتل در هرکدام از شهرهای هند با کارشناسان تور سپهران سیر باستان مشورت کنید.
رویدادهای پرانرژی و عجیب و غریب هند را از دست ندهید!
در همه‌ی فستیوال‌های هند به شما خوش نمی‌گذرد. دلیل آن هم فرهنگ منحصر به فرد هندی‌ها در برگزاری رویدادها است. این موضوع را می‌توان از جشن‌های عروسی هندی هم فهمید. چون حتی این جشن‌ها نیز در هند تفاوت زیادی با سایر کشورها دارند و  به همین دلیل هم به شهرت زیادی رسیده‌اند.. آژانس گردشگری سپهران سیر باستان نیز با علم به این موضوع، یکی از گشت‌های شهری تور هند را به شرکت در جشن عروسی اختصاص داده است. فستیوال‌های هندی هم مانند مراسم‌های عروسی خاص و عجیب هستند. شما می‌توانید با انتخاب زمان مناسب برای سفرتان حداقل یکی از فستیوال‌های مهم هندیِ جدول زیر را از نزدیک خواهید دید.

در این جشنواره چه چیزی می بینیم ؟ تاریخ برگزاری محل برگزاری نام رویداد
کرالا در فصل برداشت دیدنی‌تر از همیشه است. در این زمان تئاترهای خیابانی برگزار شده و مسابقات قایق اژدها نیز جریان دارد. دیدن این مراسم‌های این رویداد برای همه‌ی مردم و مسافران هزینه‌ای ندارد. شهر بندری کرالا شهر بندری کرالا اونام(Onam)
حتی از داخل هتل محل اقامتتان نیز می‌توانید جشنواره دیپوالی را ببینید؛ زیرا در زمان برگزاری این جشنواره تمامی شهر از جمله خیابان‌ها و ساختمان‌ها چراغانی می‌شوند. اواسط پاییز تمامی شهرهای هند دیپوالی(Dipwali)

بی شک جشنواره‌ی رنگ پاشی هند مشهورترین رویداد این کشور است. خوبی این جشنواره این است که شرکت‌کننده‌های این جشنواره محدود به هندی‌ها نیست. بلکه شما مسافران هم می‌توانید در این جشنواره شرکت کنید.
 
اواخر زمستان تمامی شهرهای هند هولی (جشن رنگ)(Holi)

1. فاصله هوایی بین ایران و هند چقدر است؟

شما از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران تا فرودگاه دهلی، حدودا 4 ساعت در مسیر هستید. توجه داشته باشید که فقط ایرلاین ماهان از تهران به سمت هند پرواز و تمامی پروازهای این ایرلاین در شهر دهلی به زمین می‌نشیند.

2. چه مدت قبل از سفر به هند برای خرید تور باید اقدام کنیم؟

با توجه به اینکه جوابدهی به درخواست ویزای هند حدودا 7 روز کاری به طول می‌انجامد، بهتر است حدودا 15 روز قبل از سفر به هند برای خرید تور اقدام کنید.

مکان‌های مختلف در هند گردشگران را با شگفتی‌های طبیعی، مکان‌های آرام، تاریخ و معماری، معنویت و غیره سرگرم می‌کنند. همه این‌ها باعث می‌شود که بازدیدکنندگان برای سفری به یاد ماندنی از هند دیدن کنند. دلیل اصلی شهرت هند به گردشگری به معنای همه نوع مقاصد گردشگری در یک مکان است
ازدید از هند آرزوی هر خارجی است، زیرا فرصت‌های بی‌پایانی برای سفر به همراه میراث و فرهنگ غنی و گیاهان و جانوران متنوع آن ارائه می‌شود. 37 مکان میراث جهانی در هند وجود دارد که توسط یونسکو به رسمیت شناخته شده اند
بیشتر
سوالات متداول
بهترین زمان سفر به هند بین ماه اکتبر تا مارس (اواسط مهر تا اواسط فروردین) است که هوای هند بسیار دلپذیر و عالی می شود
بهتر است حداقل یک ماه قبل از سفر، تور هند را خریداری کنید، اما برای خرید تور لحظه آخری هند تا یک هفته قبل از تاریخ پرواز فرصت دارید.
مجموعه کاملی از هتل ها را خواهید دید که دارای برچسب Clean Pass هستند، که تضمین یاترا است که هتل تمام الزامات بهداشتی را برآورده می کند، با طبقات استریل شده، کارکنان خوب آموزش دیده که فاصله اجتماعی را رعایت می کنند. اتاق‌هایی با مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک و امکانات ناهار خوری در اتاق که حداقل تماس را با سرو کردن در کارد و چنگال و ظروف یکبار مصرف تضمین می‌کند. تمام فضاهای مشترک و اتاق های این گونه هتل ها ضد عفونی می شوند و دمای مهمانان و کارکنان در ورودی هتل بررسی می شود تا از ایمنی همه اطمینان حاصل شود. می‌توانید هتل‌های Clean Pass را در شهرهای مختلف کشور پیدا کنید، که اقامت با آن‌ها را بسیار امن می‌کند. برخی از شهرهای محبوبی که می توانید این هتل های امن و بهداشتی را پیدا کنید به شرح زیر است:

هتل های ایمن و بهداشتی در گوا
هتل های ایمن و بهداشتی در پوری
هتل های ایمن و بهداشتی در بمبئی
هتل های ایمن و بهداشتی در لوناوالا
هتل های ایمن و بهداشتی در مانالی
6Ldba1kbAAAAAFW1hzLdX0ZfQIJlcvA7ZhgN2PFC