02145323 02191004043

تور تایوان

سفر با تور تایوان می تواند یکی از خاطره انگیزترین سفرهایی باشد که در طول عمرتان داشته اید. طبیعت بی نظیر و مناطق گردشگری زیبا از جمله ویژگی های تور تایوان محسوب می شود که توانسته توریست های زیادی را به خود جذب کند. سفر به این کشور برای هر قشر و مذهبی توصیه می شود چراکه تنوع فرهنگی زیادی دارد.

دین اغلب مردم تایوان ترکیبی از بودایی، آیین کنفیسیوسی و تائویست و اقلیت آنها مسیحی هستند. همچنین جاذبه های طبیعی این کشور زبان زد همه بوده و موجب معروف شدن تور های تایوان شده است. زبان رسمی تایوان، ماندراین بوده ولی به زبان های تایوانی و کاها نیز در این کشور صحبت می شود.

موقعیت جغرافیایی تایوان

نام رسمی تایوان، جمهوری چین بوده و کشوری است که در شرق آسیا قرار دارد. همسایه هایی که در آن سوی دریا با تایوان قرار دارند عبارتند از غرب با جمهوری خلق چین، از جنوب با فیلیپین و از شمال شرق با ژاپن. مساحت این کشور کم بوده و از جمله مناطق گردشگری و توریستی مهم در آن می توان به پایتخت تایوان یعنی تایپه اشاره کرد. همچنین این کشور مجموعه ای از جزایر است.

مناطق گردشگری در تور تایوان

وجود مناطق زیبا و ناب در کشور تایوان توانسته افراد زیادی را از نقاط مختلف جهان به خود جذب کند. این مناطق گردشگری عبارتند از:

معبد کنفوسیوس

با تور تایوان می توانید به شهر تاینان بروید و معبد کنفوسیوس را که به منظور تعلیم خردمندان ساخته شده، ببنید. بنای این معبد که بیش از سیصد سال قدمت دارد، دارای معماری جذابی است که مربوط به سبک جنوب چین می شود.

این بنا در گذشته به عنوان محلی برای پرداختن به یکی از مهمترین مکاتب مردم تایوان یعنی انسان شناسی و درک بشر به عنوان موجودی ذاتا پاک مورد استفاده قرار می گرفت که امروزه برای برگزاری رویداد های فرهنگی استفاده می شود.

دژ زیلاندیا

با تور تایوان می توانید به مناطق تاریخی این کشور سفر کنید و از دیدن آثار تاریخی لذت ببرید. دژ زلاندیا که امروزه معروف به دژ آنپینگ است، هنگامی که هلند به تایوان حمله کرده و آن منطقه را اشغال نموده، ساخته شده است. همچنین از آن به عنوان یک سنگر دفاعی مهم استفاده می کنند.

معبد منگجیا لونگشان

اگر می خواهید قدیمی ترین معابد را با تور تایوان ببینید، به پایتخت آن یعنی تایپه بروید و از معبد منگجیا لونگشان دیدن کنید. از جمله جذابیت های آن می توان به سبک معماری تایوانی که در آن به کار رفته اشاره کرد. همچنین وجود دیوار های رنگی و سقف طلایی خیره کننده، برای گردشگران جذاب است. آبشار این معبد و دروازه های آن از دیگر ویژگی های منحصر به فرد معبد منگجیا لونگشان به حساب می آید.

میدان آزادی

این میدان که نمادی برای احترام به رئیس جمهور سابق تایوان به نام چیانگ کای شای است، یکی از جذابیت های تاریخی با تور تایوان به حساب می آید. همچنین در این میدان سالن کنسرت ملی و سالن تئاتر ملی نیز وجود دارد که دیدن آن برای توریست ها جذاب است. بنای منحصر به فرد این میدان که رنگش ترکیبی از سفید و آبی بوده و دارای گل های قرمز است، زیبایی خیره کننده ای دارد. تمامی این موارد نمادی از پرچم تایوان بوده که در میدان آزادی آن طراحی شده است.

معبد خدا

با تور تایوان می توانید به شهر شینچو بروید و از معبد خدا آن دیدن کنید. این معبد که در دل طبیعت واقع است به کسانی که به دنبال طبیعتی بکر و زیبا هستند، به شدت توصیه می شود. وجود مجسمه های سنگی مختلف همچون مجسمه یک جفت شیر که معروف به بلواستون (Bluestone) بوده و همچنین مشابه آن از جمله ویژگی های این معبد به حساب می آید. شما می توانید از بازار سنتی نزدیک به این معبد برای تهیه سوغاتی و غذای محلی استفاده کنید.

دژ سانتو دومینگو

اگر می خواهید با تاریخ غنی تایوان آشنا شوید، به دژ سانتو دومینگو بروید. این دژ که توسط اسپانیایی های ساخته شده، دارای سبک معماری اروپایی است که سال ها محل اقامت انگلیسی ها و هلندی ها بوده ولی امروزه به عنوان موزه برای بازدید عموم مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین منظره زیبای آن به رودخانه دانشویی یکی دیگر از جذابیت های این دژ در تور تایوان است.

صومعه فو گوانگ شان

این صومعه که محلی برای بودایی اومانیستی بوده، دارای باغ های زیبا، مدرسه و دو دانشگاه و اتاق های بزرگ است که به عنوان توسعه مکتب آیین بودایی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر می خواهید با فرهنگ و تاریخ و همچنین مذهب مردم تایوان آشنا شوید، این صومعه می تواند اطلاعات خوبی را در اختیارتان قرار دهد. بازسازی مناطق خراب شده و تلفیق معماری قدیمی و جدید از دیگر زیبابی های این صومعه به حساب می آید.

پل لانگتنگ

این پل که یکی از بناهای تاریخی تایوان است در زمان استعمار تایوان توسط ژاپن ساخته شده و در اثر دو زلزله شدید، بخش اعظم آن تخریب شده به صورتی که تنها چند پایه و دیوار هایی از آن باقی مانده است.

آب و هوای تایوان

آب و هوای بخش شمالی و بخش جنوب تایوان کمی باهم تفاوت داشته ولی به صورت کل می توان گفت بهترین آب و هوای تایوان در فصل پاییز است که هوا نه خیلی گرم و نه خیلی سرد می شود. به سبب وجود باد های موسمی در اغلب زمان ها، آب و هوای تایوان مرطوب است. همچنین می توان به آب و هوای گرم آن در فصل تابستان اشاره کرد که برای بعضی ها طاقت فرسا است.

غذاهای محلی با تور تایوان

به غذاهای محلی تایوانی اعتماد کنید و حتما از آنها بچشید. این غذاهای طعمی فوق العاده دارند که معلوم نیست در جای دیگر بتوانید از آنها پیدا کنید. از معروف ترین غذاهای محلی تایوان می توان به نودل بیف، گوآ بائو، اسپرینگ رول بخارپز، تیان بولا و … اشاره کرد که در تمام رستوران ها سرو می شود.

نکات مربوط به تور تایوان

نکات مهمی در رابطه با تور تایوان وجود دارد که لازم است به آنها بپردازیم و شما نیز با توجه به آنها در آینده به مشکلی برنخواهید خورد. این نکات مهم عبارتند از:

ویزایی که برای ایرانی های لازم است، ویزای بیزینسی بوده و باید دعوتنامه و تاریخ دقیق رفت و برگشت آن مشخص باشد. همچنین برای تور تایوان ویزای توریستی فقط برای یکبار ورود است و در صورت تمایل به داشتن چندین بار سفر به تایوان به ویزاهای دیگر همچون ویزای تجاری نیاز خواهید داشت.
برای گرفتن ویزا باید به سفارت های امارت یا ترکیه یا به آژانس های مسافرتی مراجعه کنید، چراکه کشور تایوان در ایران سفارت ندارد.
آب لوله کشی شهر های تایوان آشامیدنی نیست و حتما از آب آشامیدنی که برای شما در یخچال قرار می دهند، استفاده کنید.
به منظور احترام و برقراری ارتباط با تایوانی ها با آنها دست بدهید.

نکات مربوط به تور تایوان 

با تور تایوان می توانید جاذبه های بی نظیری را ببینید که افراد زیادی را از نقاط مختلف دنیا به آنجا جذب می کند. تاریخ وفرهنگ غنی مردم تایوان از جمله ویژگی های مثبت و جذاب برای ما ایرانی ها است که فرهنگ و تمدنی غنی داریم. با گشت و گذار در شهر های تایوان می توانید از بازارهای سنتی برای خرید کردن و تهیه صنایع دستی و اشیاء قدیمی و گرانبها استفاده کنید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با تور تایوان از همکاران ما کمک بگیرید.

6Ldba1kbAAAAAFW1hzLdX0ZfQIJlcvA7ZhgN2PFC