02145323 02191004043

تور عمان

چه چیزی در تور عمان انتظار شما را خواهد کشید؟

تا به حال شنیده‌اید کسی از خاطرات تور عمان خود بگوید؟ احتمالا نه. در عوض بعضی‌ها سالی چند بار به دبی سفر می‌کنند. به نظر شما تور عمان چطور است؟ عمان چگونه کشوری است؟ و آیا ارزش دارد که برای سفر به عمان وقت گذاشته و هزینه کرد؟ احتمالا پاسخی برای این سوالات ندارید، یا حداقل نظر چندان مثبتی ندارید.

درست است که شما، چیز زیادی در مورد تور عمان نمی‌دانید، اما در بین گردشگران دیگر کشورهای دنیا به خصوص گرشگران اروپایی، محبوبیت تور عمان در حال افزاش است. آن هم به دلایل متعددی که در ادامه خدمت شما توضیح خواهم داد.

تلفیق سنت و مدرنیته؛ مهم‌ترین دلیل جذابیت تور عمان

مفهوم واقعی سنت و مدرنیته را در تور عمان درک خواهید کرد. جایی که از نظر امکانات رفاهی چیزی کم از رقیب اصلی خود امارات نداشته و با سرعت بسیار زیادی نیز در حال ساخت امکانات رفاهی، هتل‌ها و مراکز تفریحی است. مسقط به عنوان پایتخت کشور عمان و مهم‌ترین شهر توریستی این کشور، اگرچه به مانند سایر شهرهای بزرگ کشورهای ثروتمند خلیج فارس، لوکس و مدرن نیست، اما صفا و صمیمیت خاصی داشته و بافت سنتی بسیار زیبایی دارد.

غذاهای عمانی، دلیل اصلی خیلی‌ها برای سفر به عمان

شاورما یکی از خوشمزه‌ترین و لذیذترین غذاهای عمان بوده و ظاهری شبیه به کباب ترکی دارد. شاورما در بین مسافرین تور عمان بسیار محبوب بوده و حتی بسیاری از شکم گردان به خاطر تست شاورما و غذاهای عمانی دیگری نظیر مشکاک، مشوی، هریس و مجبوس، تور عمان را انتخاب می‌کنند.

کاوش در دل داستان‌های تاریخ، در تور عمان

جاذبه‌های تاریخی بسیاری در کشور عمان وجود دارد، از قلعه‌های کوچک و بزرگ و دژهای مستحکم گرفته تا شهر گمشده و افسانه‌ای Ubar، یا کاخ‌ها و خانه‌های سلطنتی سلاطین تاریخ عمان، همه و همه تاریخ چندصد ساله و چندهزار ساله‌ای دارند.

آب و هوای عمان گرم و غیر قابل تحمل است!؟

عمان در شرق شبه جزیره عربستان، در سواحل دریای عمانی و اقیانوس هند و در همسایگی کشورهای امارات، یمن و سعودی قرار دارد. آب و هوای عمان شبیه به امارات (کمی بهتر از امارات) است. تابستان‌های طولانی و بارش کمی دارد. بیشتر بارش‌ها در عمان در فصل زمستان اتفاق می‌افتد، درحالی که در تابستان، علاوه بر گرما، میزبان طوفان‌های شن در عمان خواهد بود. خرداد ماه نیز بهترین زمان برای شنا در سواحل عمان است. اینکه شما کدام یک از ماه‌های سال را برای خرید تور عمان انتخاب کنید، بستگی به طبع و سلیقه شما و نیز هدف از سفرتان دارد.

بهترین زمان سفر به عمان

اواسط پاییز تا اواخر زمستان و به دلیل خنکی هوای عمان بهترین زمان سفر به مسقط از نظر آب و هوا خواهد بود. اگر قصد خرید تور عمان در بازه این بازه زمانی را دارید، بهتر است یک بارانی خنک نیز با خود همراه داشته باشید. اما به طور کلی بهترین زمان برای سفر به عمان ماه‌های آذر و دی خواهند بود.

آیا برای سفر به عمان به ویزا نیاز داریم؟

جواب این سوال در حال حاضر مثبت است. اما احتمالا از ابتدای سال 2021 میلادی، پادشاهی عمان، شهروندان 103 کشور جهان از جمله ایران را، از دریافت روادید یا ویزای عمان، برای سفر ده روزه به این کشور معاف خواهد کرد. اما به جای ویزا شما باید تأییدیه رزرو هتل، بلیط برگشت و بیمه درمانی سفر به عمان را در سفر به این کشور ارائه دهید.

پرواز عمان در تور عمان هوایی

در حال حاضر پرواز مسقط، از پنج شهر تهران، شیراز، مشهد، کیش و چابهار برگزار می‌شود. این پروازها در روزهای مختلف هفته و توسط چند ایرلاین ایرانی (کیش ایر و آسمان) و چند ایرلاین عمانی (سلام ایر، ایر عربیا و عمان ایر) برگزار می‌شوند.

پرواز تهران – مسقط همه روزه عصرها و توسط شرکت‌های هواپیمایی عمانی از فرودگاه امام خمینی به فرودگاه مسقط انجام می‌شود.
پرواز شیراز – مسقط 2 روز در هفته و توسط شرکت‌های هواپیمایی عمانی و نیز شرکت هواپیمایی آسمان به مقصد مسقط انجام می‌شود.
پروازهای چابهار – مسقط هر هفته جمعه‌ها و توسط شرکت هواپیمایی کیش ایر به مقصد مسقط انجام می‌شود.
پرواز کیش – مسقط دو روز در هفته و توسط شرکت هواپیمایی کیش ایر به مقصد مسقط انجام می‌شود.
پرواز مشهد – در روزهای دوشنبه و جمعه، شرکت هواپیمایی سلام ایر، تور عمان از مشهد را برگزار می‌کند.

اقامت در تور عمان، کدام هتل را انتخاب کنیم؟

همانطور که گفتیم، بافت شهری عمان، سنتی و گرم است. اما این به معنی فقدان هتل لوکس برای تور عمان نیست. در شهر مسقط و دیگر شهرهای عمان، خبری از برج و آسمان خراش نیست. معماری خانه‌ها در عمان سنتی و تزیین شده با یک رنگ سفید است. اما مدرنیته هم جای خود را در سبک زندگی مردم پیدا کرده است. هتل‌های عمان نیز به پیروی از این سبک، علی رغم برخورداری از به روزترین امکانات هتل داری دنیا، ظاهر سنتی و گرم خود را حفظ کرده‌اند.

هتل‌های 5 ستاره عمان، گزینه مناسبی برای اقامت در تور لوکس عمان هستند. البته هتل‌های 4 ستاره عمان و حتی هتل‌های 3 ستاره عمان نیز از کیفیت مطلوب و امکانات و خدمات لوکسی برخوردارند و احتمالا موجبات رضایت خاطر شما را از تور عمان فراهم خواهند کرد. البته اگر جمعیت شما زیاد است و چندان سخت‌گیر نیستید، هتل‌های 2 ستاره و نیز هتل آپارتمان‌های مسقط نیز گزینه مناسبی برای اقامت، در تور عمان ارزان هستند.

قیمت تور عمان؛ آیا تور عمان گران است؟

اگر بخواهیم تور عمان را از نظر هزینه با دبی مقایسه کنیم، قیمت تور عمان چندان هم بالا نبوده و در بین بسیاری از تورهای خارجی، توری ارزان قیمت به حساب می‌آید. اما اینکه سفر به عمان چقدر برای شما هزینه داشته باشد، به خودتان و انتظاراتی که از تور دارید بستگی دارد. به طور مثال اقامت در هتل‌های لوکس 5 ستاره مسقط، اگرچه خیلی خوب اما خیلی هم پر هزینه است. اما در عوض اقامت در هتل‌های 3 ستاره عمان، باعث کاهش هزینه‌های سفر به عمان شده و قیمت تور عمان را متعادل‌تر می‌کند. از این رو توصیه می‌کنیم تا در سفر اقتصادی به عمان، هتل‌های 3 ستاره عمان گزینه مناسبی هستند.

راه‌های کاهش هزینه‌های تور عمان

هتل‌های ارزان را انتخاب کنید: یکی از راه‌های کاهش هزینه‌های تور عمان؛ اقامت در هتل‌های 2 ستاره و حتی هتل آپارتمان‌های مسقط است. این هتل‌ها، اگرچه امکانات رفاهی مناسبی نداشته و اتاق‌های کوچکی دارند، اما در عوض قیمت بسیار مناسبی هم دارند. هرچند که ما به شما اقامت در این هتل‌ها را توصیه نمی‌کنیم.

با پرواز ارزان سفر کنید: یکی دیگر از راه‌های کاهش هزینه‌های سفر به عمان، پرواز با پروازهای اکونومی ایرلاین‌های ایرانی و در روزهای غیر تعطیل است. پروازهای ایرانی به مقصد عمان، اگرچه تعداد کمتری دارند، اما هزینه سفر به عمان را کاهش می‌دهند.

سفر در چله تابستان: اگر مشکلی با گرما رطوبت بالای هوای عمان در فصل تابستان ندارید، بهتر است تابستان را برای سفر به عمان انتخاب کنید. در فصل تابستان، قیمت تور عمان ممکن است تا 70 درصد کاهش یابد.
در تور عمان، از چه جاذبه‌هایی دیدن کنیم؟
کشور عمان به ویژه شهر مسقط جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد. به نظر من ابتدا سری به شبه‌ جزیره مسَندَم که چشم اندازهای زیبایی دارد بروید، از آنجا به شهر صلاله که مرکز تجارت کند عمان است بروید و از کندر آنجا هم حتما بخرید. همچنین بازدید از جزیره ماسیره، کوه سبز یا جبل اخضر، راس الجنز، کویر شنی وهیبه، شهر نزوی، بازار مطرح و واحه بهلاء را نیز در برنامه سفر خود قرار دهید.

6Ldba1kbAAAAAFW1hzLdX0ZfQIJlcvA7ZhgN2PFC